|
Мережа CBS News призначила журналіста Ніка Білтона новим виконавчим продюсером новинної програми "60 хвилин", що стало першим випадком, коли в цьому шоу призначили керівника, раніше не залученого до телевізійних новин. Про це пише Reuters.
49-річний Білтон замінив на цій посаді Таню Саймон, яка стала першою жінкою на позиції виконавчої продюсерки програми лише торік.
Раніше Білтон був оглядачем з питань технологій для New York Times та кореспондентом Vanity Fair, а також працював над кількома науково-популярними книгами та документальними фільмами.
"Нік втілює енергію та амбіції, які надихали засновників шоу. Ми не можемо уявити собі кращого кандидата", — йдеться в записці для співробітників від головної редакторки CBS News Барі Вайс та президента CBS News Тома Цібровскі.
Вайс наполягає на переформатуванні редакції з більшим акцентом на стримінгову та цифрову аудиторію. Як і Вайс, Білтон не має досвіду ведення телевізійної новинної програми, але його залучення пов’язане з зусиллями мережі щодо модернізації.
"Я тут, тому що світ за межами цієї будівлі сильно змінився з моменту задуму цього шоу, і ми повинні чесно поговорити про те, що це означає", — написав новий продюсер у записці до персоналу, яку опублікував CBS.
Нагадаємо, наприкінці квітня виконавчий продюсер програми "60 хвилин" на каналі CBS News Білл Овенс пішов у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності. Незабаром після цього оголошення кореспондент "60 хвилин" Скотт Пеллі сказав, що материнська компанія Paramount посилила нагляд над контентом мовника. У травні президентка і гендиректорка CBS News Венді Макмегон також пішла з посади.
Звільнення відбулися на тлі багатомісячної судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом, який подав на CBS до суду в листопаді 2024 року через інтерв’ю "60 хвилин" з кандидаткою у президенти США від Демократичної партії, колишньою віцепрезиденткою Камалою Гарріс. Трамп стверджував, що журналісти нібито оманливо відредагували інтерв’ю, щоб втрутитися у вибори. У скарзі стверджувалося, що мовник показав дві різні відповіді Камали Гарріс на запитання про війну між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС у Газі.
Водночас команда CBS заявила, що "стенограма та невідредаговані кадри інтерв’ю демонструють, що CBS дотримувалась звичайної редакційної практики, зокрема, вирішуючи, який матеріал із тривалого інтерв’ю транслюватиметься в телевізійному форматі з обмеженим часом".
У квітні компанія Paramount взяла участь у посередництві, щоб спробувати врегулювати позов президента США Дональда Трампа проти CBS. А вже в липні стало відомо, що Paramount зрештою погодилася виплатити 16 мільйонів доларів для врегулювання позову, який подав Трамп.
Ці суперечки відбувалися на тлі спроби злиття Paramount, якій належить CBS, і Skydance Media вартістю 8,4 мільярда доларів. У липні Федеральна комісія зв’язку (FCC) зрештою схвалила це злиття після того, як Skydance погодилася забезпечити відсутність упередженості в новинних та розважальних програмах CBS, найняти омбудсмана щонайменше на два роки для розгляду скарг і припинити програми різноманітності.
У липні 2025 року мережа CBS News призначила Таню Саймон виконавчою продюсеркою програми новин "60 хвилин". Вона була першою жінкою на цій посаді в програмі.
Нещодавно CBS News відмовилася продовжувати контракт з кореспонденткою програми "60 хвилин" Шерін Альфонсі через пів року після того, як головна редакторка новинного відділу Баррі Вайс зняла з ефіру її сюжет про вʼязницю в Сальвадорі. Альфонсі назвала це "свідомим рішенням покарати журналіста за відмову цензурувати правдивий матеріал".
Ще в лютому 2026 року Variety писало про те, що CBS News розглядає можливість чергової хвилі звільнень, що може торкнутися щонайменше 15% працівників. Тоді деякі співробітники вирішили піти самі. Приблизно 11 продюсерів, пов’язаних з програмою CBS Evening News, погодилися звільнитися за власним бажанням в обмін на компенсацію.
|