На сайте проводятся технические работы. Комментарии к фильмам/сериалам/передачам/новостям временно не работают. Приносим извинения за доставленные неудобства.
Телевизионный портал ВсёТВ
 
  Регистрация    Забыли пароль?
Я ищу передачу:
Телепрограмма
 Пятница, 27 декабря
16171819202122 
пнвтсрчтптсбвс 
23242526272829 

на весь день
 Время:  14:26
   



Каналы: украинский базовый
   
   составить свой набор
 

новости телевидения


Міністр молоді та спорту Матвій Бідний розповів про Олімпіаду в Парижі у проєкті "NEWSмейкер"

03.05.2024

Міністр молоді та спорту Матвій Бідний розповів про Олімпіаду в Парижі у проєкті NEWSмейкер

В ефірі національного телемарафону "Єдині новини" в слоті мовлення каналу "Інтер" у програмі "NEWSмейкер" т.в.о. міністра молоді та спорту Матвій Бідний розповів про можливість теракту на Олімпіаді в Парижі, а також про корупцію та російське лобі в міжнародних спортивних організаціях.

Як росіянам обмежили участь в Олімпійських іграх 2024 року

– Відомо, що російських атлетів, які представлені в командних видах спорту, на Олімпіаду в Париж не допустять, але це не стосується одиночників. Чому представники росії в таких видах спорту, як теніс, тхеквондо, а також стрільці, веслярі можуть брати участь в Олімпіаді-2024?

– 8 грудня 2023 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) ухвалив рішення про допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024 в якості нейтральних у некомандних видах спорту. Для багатьох це стало несподіванкою, особливо той поспіх, із яким було ухвалене рішення. Анонсувалось, що буде процедура розгляду питання. Фактично рішення було ухвалене дуже швидко, без особливих обговорень. За рік до того МОК проголосив рекомендації щодо міжнародних спортивних федерацій, де запропонував свої критерії нейтральності, вони хоч якось унеможливлювали потрапляння відвертих пропагандистів путінського режиму на спортивні змагання. За різними оцінками, на Олімпіаді-2024 може бути приблизно 55 атлетів із росії та білорусі.

– Що це за критерії нейтральності? Як взагалі визначити, що це нейтральний спортсмен?

– Згідно з міжнародними критеріями нейтральності, спортсмени не мають висловлюватись на підтримку так званої "спеціальної воєнної операції", лайкати пости в соцмережах про цю операцію, не повинні бути зафіксовані з російською воєнною символікою, а також не можуть бути членами спортивних клубів збройних сил чи поліції, внутрішніх військ країн-агресорів. Ми розуміємо, незважаючи на твердження МОК, що "спорт є поза політикою", – це, навпаки, реальна частина політики, яка сьогодні сильно впливає на порядок міжнародних відносин. Через спорт доноситься багато ключових меседжів.

Російський лобізм у спортивних комітетах

– Ви з колегами зверталися до Міжнародної федерації дзюдо стосовно того, що серед спортсменів, які брали участь у турнірі в Узбекистані, є російські спортсмени, які підтримують війну в Україні. Чи отримали відповідь на це звернення?

– Ні. Відповіді досі немає. Треба розуміти, що дзюдо – це одна з федерацій, де є найбільший вплив росіян, а почесним президентом Міжнародної федерації дзюдо тривалий час був сам путін. Їхній вплив там дуже потужний. Зараз ми пильно стежимо за рішеннями, які буде ухвалювати комісія Міжнародного олімпійського комітету, створена спеціально для того, щоб акредитувати ліцензованих атлетів, які пропонуються міжнародними федераціями. Президент МОК Томас Бах та інші уповноважені особи Олімпійського комітету зробили заяву, що найкращим джерелом інформації для всієї комісії є Національний олімпійський комітет України, тому ми налагодили спільну співпрацю з нашою громадськістю, українською медіасферою, з Центром протидії дезінформації. Перелік спортсменів із росії та білорусі, які не відповідають критеріям нейтральності, зараз налічує понад 800 осіб. Цей список доступний на офіційному сайті міністерства. Всю інформацію щодо підтримки цими людьми російської агресії ми надаємо через НОК. І дуже пильно спостерігаємо за рішеннями, які будуть ухвалюватися комісією.

– Томаса Баха називають одним із найпотужніших лобістів росії в спорті. Взагалі, війну в Україні він назвав "однією з 28 війн", тому російські та білоруські спортсмени не мають через те страждати. Чи вели ви діалог особисто з ним на цю тему?

– Ні. МОК – це консервативна організація, котрій понад 100 років. Вони дуже затято захищають своє право на автономію. Але, звісно, через український Національний комітет, із яким у нас дуже плідна співпраця і єдина позиція, ми намагаємось донести ту чи іншу інформацію, свою позицію. Хай би якими вони були автономними, вони не можуть не реагувати на настрої суспільства, тому що вони і є частиною цього суспільства. Станом на сьогодні можу сказати, що у росіян дуже багато приводів ображатися на Томаса Баха, зокрема й через рішення МОК призупинити членство Олімпійського комітету росії. Росіяни з цього приводу програли судову інстанцію. Багато рішень вони намагаються оскаржити, але, на щастя, до світової спортивної спільноти доходить така проста істина, що спортивні організації несуть потужну частку відповідальності за те, що сьогодні відбувається в суспільстві.

– Окрім дзюдо, в яких спортивних федераціях російське лобі таке ж потужне? У чому причина?

– Боротьба, що об’єднує в собі багато дисциплін – греко-римська, вільна, жіноча, неолімпійські види. А також бокс, художня гімнастика. Причина того – багато росіян у керівному апараті. Ми розуміємо, що громадська організація живе переважно на статки, які вона отримує від своїх членів. Потужні внески зі сторони країни-агресора іноді стимулюють ухвалення таких рішень.

– Росія роками займалася так званою "спортивною дипломатією", точніше, агресивним захопленням різних видів спорту. А що з українським лобі? Чому його досі не існує?

– Зараз ми прийшли до розуміння, що це дуже важливо. Ми ставимо питання українським національним федераціям: "А де ваша власна міжнародна діяльність? Яким чином ви плануєте впливати на ті чи інші рішення?" У переважній більшості федерацій абсолютно не здійснюється робота щодо процесу балотування представників у міжнародні органи федерацій, входження у важливі комітети. Сьогодні ми усвідомлюємо, що це дуже важлива частина нашої роботи. На рівні Міністерства молоді і спорту ми працюємо над запровадженням певних програм навчання зі спортивної дипломатії, програм підтримки таких ініціатив. Взагалі, щодо спроможності спортивних федерацій багато питань. Ми розуміємо, що наша робота передусім має бути спрямована на діалог із нашими спортивними федераціями, на певний дороговказ для них і допомогу в частині підвищення їх спроможності, зокрема, спроможності на рівні міжнародного представництва.

Можливий російський теракт на Олімпійських іграх-2024

– Франція боїться можливого російського теракту в Парижі. Президент Емманюель Макрон заявив про те, що Олімпіада в Парижі стане ціллю росії як мінімум в інформаційному плані. Чи є у вас інформація від українського ГУР про можливість такого теракту?

– Коли працює спецслужба, така інформація не є доступною для широкого загалу. Дійсно, така небезпека є. Я щойно повернувся із Франції, вони дуже стурбовані. Сек’юріті-сервіс там скрізь. Вони намагаються забезпечити для вболівальників заходи безпеки, патрулі вже стоять на кожному розі. Ми розуміємо, що проведення такого великого івенту завжди є привабливою ціллю для будь-яких провокацій або для терористів. Але я впевнений, що Франція як спроможна країна зможе скласти цей іспит і служба безпеки зможе нівелювати терористичну загрозу.

Альтернативні "міжнародні" спортивні змагання рф

– На противагу всесвітньо відомим міжнародним змаганням росія створює альтернативні міжнародні спортивні майданчики. Нещодавно вони навіть Україну запросили до участі в так званих "Іграх дружби". За інформацією рф, у цих іграх візьме участь 70 країн світу. Чи буде серед них Китай?

– Не здивуюсь, якщо серед країн, заявлених росією, будуть також Україна та Америка. Що вони роблять? Беруть студентів, які живуть і навчаються в росії, заявляють їх під прапорами тієї країни, громадянами якої вони є. І всі бачать, наприклад, гарного американця, який із натхненним обличчям ставить питання путіну. Так само й тут. Це показуха. Росія сьогодні намагається створити свій альтернативний всесвіт переважно для внутрішнього споживання, щоб показати: все добре, до нас з’їхався майже весь світ, який поділяє наші цінності. Звісно, жоден спортсмен, що себе поважає, який планує спортивну кар’єру, не зможе дозволити собі такого "зашквару". Це буде крапка на його спортивній кар’єрі. Тим паче що МОК засудив проведення таких змагань, назвав їх "політичною маніпуляцією і спробою зруйнувати олімпійський рух".

Збитки для спорту від російської агресії

– Щодо ситуації в Україні, скільки наразі спортивних об’єктів зруйновані росією і яка сума збитків?

– Тільки на підконтрольних територіях зруйновано понад 400 спортивних об’єктів. Порахувати збитки поки важко, навіть неможливо зробити експертизу. Але ситуація дійсно складна. За минулі кілька тижнів ми втратили декілька важливих об’єктів в Одесі, Дніпрі, Києві. Маємо бути стійкими.

– Цього року маємо інформацію, що вже будемо використовувати доходи з російських активів. Чи внесли спортивні об’єкти в кошторис та які відновлюватимуть у першу чергу?

– Поки триває війна, робити капітальні вкладення в об’єкти спортивної інфраструктури – це дурня. Є більш нагальні потреби, передусім задля того, щоб забезпечити нашу перемогу. Збудувати якусь сучасну залу для того, щоб туди прилетіла ракета і просто зруйнувала все – це не дуже розумна інвестиція коштів.

– Ви заявляли про дискваліфікацію українських спортсменів, які не повернулися після змагань в Україну. Були такі випадки?

– Кілька тренерів зверталися до нас із проханням повернути їх до Національної збірної. Дістали відмову. Ми розуміємо: якщо людина порушила свої зобов’язання перед командою, країною, вона не може виходити під прапором і представляти Національну збірну України у світі. Їй довіряти не можна.

Адаптивні види спорту та інфраструктура для ветеранів

– В Україні за час повномасштабної війни кількість людей із інвалідністю збільшилась на 300 тисяч. За даними міністра соціальної політики Оксани Жолнович, зараз ця цифра становить 3 мільйони. Чи вистачає спеціалістів із адаптивних видів спорту, що розроблені для реабілітації військовослужбовців, і що робити з інфраструктурою, тому що у віддалених населених пунктах ветерани навіть не знають, що такі види спорту існують?

– Не вистачає ні спеціалістів, ні інфраструктури. До таких подій ніхто не готувався і навіть у світі немає таких кейсів, на які можна було б рівнятися. Навпаки, зараз весь світ рівняється на практику, яка є сьогодні в Україні. Сьогодні ми розробляємо і вже запровадили низку програм, зокрема, "Активні парки – локації здорової України", створюємо клуби адаптивного спорту, надаємо підтримку тренерам, які формують так зване "ветеранське ком’юніті". За нашою ініціативою Національним університетом фізичного виховання і спорту для них було розроблено програму підвищення кваліфікації, тому що робота з ветеранами, особливо якщо людина має ампутацію, – завжди дуже складна специфіка. Не кожен тренер готовий працювати з такою людиною, у якої відбувається інакший кровообіг, по-іншому працює ендокринна система, тому треба мати спеціальні знання. І сьогодні ми активно працюємо над тим, що ті фахівці, які в нас уже є, підвищували свою кваліфікацію та навчалися працювати з ветеранами. Поступова мета – залучати й інтегрувати ветеранів до регулярних заходів. Бо вони мають бути серед звичайних мешканців громади і почуватися комфортно у суспільстві: бігати, грати, брати участь у спортивних змаганнях, насолоджуватись життям, оскільки нам сьогодні дозволяють це робити в тилу Збройні сили. Щоб вони могли повною мірою жити нормальним життям.

Запитання від перехожої на вулиці:

– Чи можуть збільшити кількість безкоштовних спортивних гуртків для молоді?

– Безкоштовний спорт – це ілюзія. Щоб хтось займався спортом, хтось має за це заплатити. Не таємниця, що фокус уваги держави був сконцентрований переважно на спорті вищого досягнення – медалі, очки, голи, секунди. У країнах Європи завжди пропорція зворотна – основний фокус уваги припадає на заняття громадян цієї країни задля того, щоб вони мали змогу вести здоровий спосіб життя. Згідно з останнім дослідженням, лише 15-18% українців займаються оздоровлюючою руховою активністю задля покращення і підтримки рівня свого здоров’я. В європейських країнах цей показник значно вищий – 38%. Сьогодні ми переводимо фокус уваги держави на те, що головним пріоритетом є здорова нація. Тому в рамках нашої діяльності є багато програм: "Спорт для всіх", "Активні парки". Можна завантажувати мобільні додатки, де на мапі вказані найближчі активності: спортивні бігові клуби, клуби скандинавської ходьби, регулярні заняття з координаторами. Це точка входу для початку ведення здорового способу життя. Ми зацікавлені в тому, щоб молодь була здоровою, активною, сильною, цілеспрямованою, і щоб швидше відбудовувати нашу країну.

Запитання від користувачів соцмереж:

– Чому футболістам можна працювати в Європі, а звичайних чоловіків за кордон не випускають?

– Спортсмен, який представляє Україну у світі, по суті, є амбасадором нашої країни. Кожен пост топового спортсмена розлітається по всьому світу. Це дуже важливо, щоб спортсмени грали, представляли Україну і щоразу нагадували, що тут відбувається. Впливали на міжнародне суспільство, об’єднуючи його задля допомоги країні.

– Чи не викликає в міжнародній спільноті зараз роздратування, враховуючи втому від війни? Ви відчуваєте тиск із боку міжнародної спільноти чи їх небажання знову слухати про проблеми війни?

– Дійсно, відчувається певна втома від тематики України, від постійного нагадування і демонстрації якихось проявів насильства. Але ми все одно маємо бути наполегливими в цьому. Нещодавно на ліцензійні змагання приїхала спортсменка. Вона виступала в стрибках на батуті, а в цей час в її будинок прилетіла російська ракета, і дівчина втратила матір. Невже в когось виникла думка, що він втомився від такої інформації? Або історія Олени Коляденко, призера Олімпійських ігор. Нехай спитають її в особистому спілкуванні: "А чи зручно жити в підвалі, перебуваючи в окупації два тижні?" Тоді не йшлося про жодну підготовку до ігор, йшлося про банальне виживання. Таких прикладів безліч. Ми маємо показувати це на всіх рівнях. Маємо доносити, що Україна спроможна, самостійна, незалежна країна. Ми були, є і будемо присутні на міжнародних змаганнях, на культурних заходах. Ми є частиною Європи. Сьогодні у нас відбувається війна, але завтра на своїх вулицях європейці теж можуть побачити танки. Так, ви нічим від нас не відрізняєтесь…

Повне інтерв’ю з Матвієм Бідним у проєкті "NEWSмейкер" дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=2KueR7BaVY0

Дивіться авторську програму Лілії Налягаки "NEWSмейкер" в ефірі телемарафону "Єдині новини" в слоті мовлення каналу "Інтер" що два тижні – у четвер о 21:00.


Комментариев: 0      Версия для печати  версия для печати


Другие новости раздела:

Дивіться документальний серіал Лицарі правозахисту на СуспільномуДивіться документальний серіал "Лицарі правозахисту" на Суспільному // 26.12

Платформа кіно та телебачення Київстар ТБ розповідає, якою буде різдвяна програма на українському ТБ // 24.12
За крок від сексу: чим закінчилася перевірка на вірність у реаліті "Кохання на виживання"? // 18.12
Марія Бурмака стала ведучою шоу на Радіо Промінь // 18.12
Телеканал 2+2 знімає воєнну драму "Тримайся, братику", створену на основі реальних подій // 16.12




комментарии к новости     всего комментариев: 0
Table 'vsetv.articles_interactive' doesn't exist
Ваше мнение о новости :
Ваш ник: В ваш ник будут добавлены слова "гость сайта"
Текст Вашего сообщения должен содержать не менее 20 букв. Разрешено использовать не более 50% латинских букв.
Запрещено добавление рекламных сообщений, сообщений, которые не имеют информационной нагрузки и не касаются темы.
Все правила
Я соглашаюсь с правилами добавления сообщений.

 
Последние новости:

Дивіться документальний серіал "Лицарі правозахисту" на Суспільному // Украина

Платформа кіно та телебачення Київстар ТБ розповідає, якою буде різдвяна програма на українському ТБ // Украина

За крок від сексу: чим закінчилася перевірка на вірність у реаліті "Кохання на виживання"? // Украина

Марія Бурмака стала ведучою шоу на Радіо Промінь // Украина

Телеканал 2+2 знімає воєнну драму "Тримайся, братику", створену на основі реальних подій // Украина

все новости









главная страница | телепрограмма: вся, фильмы, сериалы, спорт, для детей, инфо | телеканалы, новости тв, киноэнциклопедия, энциклопедия сериалов
© 2001-2024 Телевизионный портал ВсёТВ

Сервис EPG для ТВ-провайдеров  |  Телекомпаниям  |  Реклама на сайте

Обратная связь  |  Вакансии
Администрация сайта не несет ответственности за изменения в программе телеканалов и за содержание рекламных баннеров и объявлений. Частичное или полное использование информации, размещенной на сайте www.vsetv.com, для коммерческих целей или для общественного пользования в каком бы то ни было виде без письменного разрешения администрации запрещено.