13 січня о 15:45 у кінотеатрі "Жовтень" відбудеться спецпоказ фільму "Ля Палісіада" з обговоренням — це спільний партнерський захід Суспільне Культура та компанії Film UA Distribution. Після перегляду присутні зможуть долучитися до обговорення стрічки з режисером Філіпом Сотниченком, продюсерами Валерією Сочивець, Сашком Чубком та виконавчим продюсером телеканалу Суспільне Культура, кінознавцем і кінокритиком Лукʼяном Галкіним.
"”Ля Палісіада” — один з моїх фаворитів серед українського кіно минулого року, та й, мабуть, за весь період кіномистецтва незалежної України. Драма 90-х, переплетена з похмурою іронією над абсурдом системи, що в тій добі ще перебувала під впливом радянського спадку, та підсилена потужною кіномовою, стає потужною рефлексією нашої новітньої історії — і по-справжньому талановитим фільмом. Тішусь ціннісному партнерству та можливості підтримати цю потужну історію в прокаті", — підкреслив Лукʼян Галкін.
"Ідея такого спільного показу — це ще один сигнал, що ми як Суспільне відкриті до співпраці й співтворчості з виробниками українського контенту. До того ж надзвичайно цінною є зустріч з аудиторією офлайн, формування спільноти навколо культурного продукту", — зазначила головна продюсерка цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована.
В епізодичній ролі у фільмі зіграла ведуча телеканалу Суспільне Культура Людмила Чиркова.
"Маю теплі спогади про створення “Ля Палісіади". Група — як родина, і для знімання нашої сцени невеличкий колектив із режисера, продюсерки, оператора і звукорежисера поїхав в Одесу. Там у художниці Сани Шахмурадової-Танської, що в головній ролі, планувалося відкриття персональної виставки. Моїм завданням було зробити репортаж, як я це роблю зазвичай, тільки з урахуванням певних змістовних опорних точок. Усе це було схоже на гру, в якій ти ніколи вгадаєш, чи народжуються ідеї тут і зараз, чи десь прописані в сценарії. Принаймні я його ніколи не бачила.
Загалом, Філіп дотримувався такого підходу, коли грають не актори, а типажі у цілком реальних обставинах: справжня художниця в головній ролі, справжня її виставка, справжній репортаж, справжній митець Ярема Малащук у партнерській головній ролі. Тобто те, як з усього реального й імпровізаційного режисер створює ігрову історію (при чому таку, як задумав) — дивовижно. І, здається, вся "Ля Палісіада" така, на межі. На межі реальності й вигадки, на перетині епох, поколінь, на межі насильства, а подекуди і на межі абсурду. На те вона і ляпалісіада", — розповіла Людмила Чиркова.
Читайте також: Телеканал Суспільне Культура: Констатувати тектонічні зміни в суспільстві
"Ля Палісіада" — історія, натхненна естетикою 80-х та 90-х років минулого століття. Це кінорозповідь про події 1996 року, за кілька місяців до скасування мораторію на смертну кару. Усе, що відбувається у фільмі, за словами самого режисера, не претендує на історичну дійсність. Це радше стилізація того періоду, духу часу та повсякденного життя людей через знайомі образи та символи: кострубаті хутряні шапки, картаті спортивні костюми… Україна, 1996 рік. За 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів — детектив міліції та судовий психіатр — розслідують вбивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого. Герої фільму, занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
Фільм адаптовано в україномовній версії для людей з порушенням слуху та зору.
Щоб скористатися можливістю перегляду фільму в тій чи іншій версії, необхідно в App Store або Google Play завантажити на мобільний пристрій додаток MovieReading.
-- Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
|