13 грудня о 21:00 Суспільне Культура покаже фільм "Кльон". Знайти воєнного злочинця" виробництва редакції розслідувань Суспільного. Окупація Чернігівщини весною 2022 року залишила по собі слід, який тепер називають Ягідненською трагедією. Протягом 28 днів російські військові силою утримували 366 жителів села у підвалі місцевої школи. Люди перебували у важких умовах: їм бракувало кисню, їжі, медикаментів та простору.
"Навіть в ув'язненні, коли людину садять у тюрму, то в неї там є хоч нари. Хоч які вони там гидотні, але нари — хоч можна лягти й протягнути ноги… Ось вмирає старий чоловік. Ну, вмер, ну, царство йому небесне — все. Всі емоції. Звільниться місце", — розповідає про ув'язнення окупантами в підвалі школи жителька Ягідного Ольга Меняйло.
"Кльон" став продовженням роботи розслідувачів Суспільного у Ягідному. Офіцера саме з таким позивним ягіднянці називають винним у всіх тортурах, які їм довелося пережити за місяць у підвалі та під дулами автоматів. Першу частину розслідування — "Щоденник вцілілої" — журналісти презентували минулої осені.
"З другого липня, коли ми почали працювати в Ягідному, ми одне одному постійно повторювали: “Ми його знайдемо… ми його знайдемо”. Після перших чотирьох місяців пошуків “Кльона” в Ягідному в нас вийшла стрічка “Щоденник вцілілої”. Все, що коротко переказано в фільмі “Кльон”, там розказано в деталях на основі щоденника однієї з жінок, яка писала перебуваючи у підвалі ягіднянської школи", — розповідає Інна Білецька, авторка сценарію та продюсерка розслідування.
Над фільмом працювали:
Алла Садовник — авторка розслідування;
Інна Білецька — авторка сценарію та продюсерка розслідування;
Владислав Васильченко — режисер;
Світлана Коваль — операторка-постановниця;
Олександр Стратонов — режисер монтажу та композитор.
-- Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
|