Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу та наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в новому випуску – історія 7-річного Романа Олексіва, долею якого рік тому переймалася вся Україна. Хлопчик зумів самостійно вибратися з охопленої вогнем клініки, що зайнялася внаслідок ракетного обстрілу Вінниці. Його мама загинула на місці події. Шанс, що Рома виживе, був мінімальний – майже половина його тіла зазнала опіків найтяжчого ступеню. Проте лікарі з України та Німеччини відчайдушно боролися за цього хлопчика – і результати перевищили очікування…
Родина Олексів проживає у Львові. До Вінниці Галина разом із сином Романом у липні 2022-го поїхала, щоб провідати батьків та показати хлопчика лікарю. Мама з сином якраз перебувала в клініці у той момент, коли по ній ударила російська ракета… Про трагедію батько Ромчика, Ярослав Олексів, дізнався з новин. Він упізнав сина на відео… Чоловік згодом знайшов дитину в лікарні, 45% поверхні тіла хлопчика зазнали опіків найвищиого – четвертого ступеня. Певний час родина ще сподівалася, що мама Ромчика, можливо, також вижила. Її розшукували по лікарнях, проте за три дні Галину знайшли мертвою під бетонними плитами. Ці дні для Ярослава були немов у тумані, оскільки чоловік розривався між боротьбою за життя сина та похороном дружини. Лікарі не давали гарантій, що хлопчик взагалі виживе…
Спочатку Роман лежав у лікарні у Вінниці, потім його перевезли до Львова, а згодом евакуювали до Дрездена – лікарі однієї з найбільших опікових лікарень Німеччини погодились прийняти на лікування хлопчика, який перебував у критичному стані. Десять днів Рома був непритомним, а коли розплющив очі – це було справжнє диво. Далі пішла робота над стабілізацією стану, розпочалися перші операції. Загалом Рома переніс 31 операцію. Лікарі казали, що хлопчик навряд чи зможе самостійно ходити, але він багато працював із реабілітологами, займався з татом, і зрештою їхня наполегливість перемогла – хлопчик зміг зробити перші кроки самостійно. Ромчик спочатку навчився ходити, потім бігати, грати в настільний теніс і навіть повернувся до гри на баяні. Перше вересня Ромчик зустрів уже в Україні. Попереду в нього ще реабілітація. Рома з татом будуть наполегливо працювати й надалі. Вони дали один одному обіцянку: повністю відновитися, вивчити багато п’єс та влаштувати концерт на згадку про маму, яка була музиканткою й філігранно грала на акордеоні… Про те, як минув цей важкий рік для маленького Романа, – у п’ятницю, 20 жовтня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також у нових випусках – історія Сергія Кунця, старости села Осокорівки, що на Херсонщині. Окупанти сюди стрімко зайшли і накоїли стільки лиха, що вже звільнена частина області й досі не може загоїти усіх ран. На 80% загарбники зруйнували одне з найбільших і найбагатших сіл – Осокорівку. А його старосту – Сергія Кунця, викрали і катували. Розповісти про все Сергій наважився лише зараз...
Ще одна розповідь – про столичного рятувальника, ультрамарафонця Володимира Сковородку, який недавно встановив новий рекорд України. Він пробіг 50 кілометрів у повному спорядженні вагою 25 кілограмів. У такий спосіб Володимир вирішив привернути увагу українців до надважкої справи ДСНС і вшанувати пам’ять загиблих колег…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|