У середу, 18 жовтня, о 21:00 дивіться на телеканалі Суспільне Культура розслідування "Черга на прощання". Документальна стрічка розповідає про шлях пошуку, ідентифікації за ДНК та повернення додому загиблих українців.
У цій стрічці журналісти редакції розслідувань Суспільного розказали історію Ірини Карась та її доньки Анастасії. Вони залишили у Маріуполі житло, домашніх улюбленців, друзів, а головне — тата. Євген Карась — боєць бригади "Азов" — загинув на початку березня 2022 року. 14 місяців Ірина з Настею чекали, поки знайдуть тіло Євгена, а потім — на результати ДНК-експертизи решток.
Таких сімей в Україні — тисячі. Чи всі шанси використала Україна, щоб скоротити болісний перелік тих, хто очікує на результати ДНК-ідентифікації?
"Розповідаючи про ціну втрати однієї родини, ми привертаємо увагу до проблеми, яку належить вирішити. Попри всю складність і болючість теми, у ній також є місце великій любові. Любові, яка залишається після смерті й дає силу Ірині й Насті продовжувати жити далі. Своєю чергою, держава і суспільство мають піклуватися про те, аби не завдавати додаткового болю людям, які в цій війні вже віддали найдорожче — життя найрідніших", — коментує авторка проєкту Ярослава Тимощук.
Розслідувачі Суспільного шість місяців досліджували процес пошуку та ідентифікації загиблих. Проєкт "Черга на прощання" показав, з якими проблемами стикаються тисячі українських родин:
Хто відповідальний за пошук їхніх рідних на полі бою чи в полоні?
Хто та як має збирати ДНК-зразки у родичів?
Які установи проводять ідентифікацію решток?
На ці та інші питання можна отримати відповідь переглянувши розслідування "Черга на прощання" вже цієї середи на телеканалі Суспільне Культура.
Над стрічкою працювали:
Ярослава Тимощук — авторка розслідування;
Інна Білецька, Алла Садовник — редакторки розслідування;
Світлана Коваль — операторка-постановниця;
Олександр Стратонов — режисер монтажу та композитор;
Владислав Васильченко — режисер-консультант;
Алла Садовник — відповідальна за фактчекінг;
Людмила Панкратова — юридична експертка.
-- Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
|