До Дня знань на телеканалі "Дім" відбулась прем’єра документального проєкту власного виробництва "Мріяти не шкідливо", герої якого - звичайні українці з непересічними долями - розповідають про свій шлях до здійснення мрії всупереч усім труднощам і перешкодам, всупереч війні.
Сьогодні, коли в Україні триває війна, перед кожним постає питання "Чи доречно мріяти в такий трагічний для нашої країни й для всіх нас час?". Герої "Мріяти не шкідливо" переконані, що "так", адже мрія — це сила, яка надихає та веде у майбутнє, допомагає жити й відновлюватись. Цей шлях складний, але тільки мрія рухає наше життя вперед, і народжується вона ще в дитинстві. Діти не бояться мріяти, а ось дорослим з цим складніше.
Герої фільму – перекладачка жестової мови Уляна Шумило, радіоведучий Олександр Димов, кінооператор Василь Сікачинський, персональна стилістка Ольга Фльорко, тітестер Дмитро Філімонов, студент-диригент Юрій Борта - власним прикладом доводять, що мріяти не шкідливо, надихають вірити у свою мрію і багато та наполегливо працювати, щоб вона стала реальністю. Кожен із них пройшов складний шлях становлення та самореалізації, і хоча повномасштабна війна змінила їхні життя, змусила навіть декого змінити професію, проте вони не перестали боротися за свої мрії.
Уляна Шумило, перекладачка жестової мови на каналі "Дім", розповість, як сама з дітьми вибралася з тимчасово окупованого Маріуполя, подолала страшний шлях евакуації, щоб знову бути у вільній Україні й повернутися до роботи. Глядачі "Мріяти не шкідливо" стануть свідками здійснення заповітної мрії Уляни – розбити стереотипи про сурдопереклад і показати, що перекладач може бути на сцені поруч з артистом. "Я зможу довести всім тим людям, які не вірили, які казали, що не вийде. Я хочу і можу розбити стереотипи про переклад жестовою мовою. У перекладі пісні важливо предметно показувати її настрій, навіть інструмент, який задіяний у пісні. Коли робиться сурдопісня, обов’язково передавати плечима, руками, тілом, ритм, який вона несе, навіть не текст, а жанр, емоцію. Бо глухі люди вони сприймають все візуальному форматі, і потрібно створити для них красиву картинку з сенсом. Це – найголовніше", - пояснює Уяна Шумило.
У проєкті каналу "Дім" Уляна виступить на одній сцені разом з музикантом, автором пісень MONATIK та виконає спільно з ним пісню "Мріяти не шкідливо". Чотири роки тому вона вперше записала жестовою мовою одну з його композицій на площі перед Драмтеатром рідного Маріуполя і відтоді почала робити сурдопісні. Весною 2022-го, коли Уляна вже вирвалась з Маріуполя, а її повністю нечуючі батьки все ще залишались у місті, саме Дмитро Монатік допоміг знайти волонтерів, які їх врятували. На знімальному майданчику "Мріяти не шкідливо" відбулась перша особиста зустріч Уляни зі співаком. "Я дуже радий нарешті особисто тебе побачити і познайомитись. Я тобі казав, що все вийде. Я дуже вдячний людині, яка допомогла Уляні, за вашу людяність і сміливість. А тобі особисто дякую за твою роботу, яку ти зробила, це дуже красиво. І за те, що кожну мою пісню ти зараз підтримуєш. Мені дуже приємно, що ти обираєш ці пісні. Ти робиш дуже важливу справу. Бажаю завжди ось за цю мрію схопитися і тримати. Це дуже крута мрія і в неї є всі шанси на здійснення", - зазначив MONATIK.
Популярний радіоведучий, діджей Олександр Димов ділиться тим, як на початку війни, аби мати кошти на життя, змінив роботу у шоубізнесі на форму працівника одного з сервісів доставки, і як зміг повернутися до улюбленої справи: "Мрійте для себе, мрійте для оточуючих, мрійте для своїх коханих, показуйте приклад мріючи. Бо мені здається, найкращого часу ніж зараз у вас просто може не бути!". Олександр мріє про те, що буде одним з перших, хто в прямому ефірі оголосить про перемогу України.
Кінооператор Василь Сікачинський під час великої війни змінив кінокамеру на масажний кабінет та опанував професію масажиста. "Не бійтеся щось змінювати у своєму житті, виходьте з зони комфорту. Не потрібно виживати, потрібно жити! Не потрібно боятися бути щасливим навіть у такий складний час", - закликає герой "Мріяти не шкідливо".
|