У суботу, 20 лютого, до Дня Героїв Небесної Сотні, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже програми й фільми, присвячені подіям Революції Гідності.
О 12:00 пам’ять про Героїв Небесної Сотні вшанують хвилиною мовчання.
Одразу після цього глядачі побачать прем'єру документального фільму власного виробництва телеканалу UA: КУЛЬТУРА "МАЙДАН. Шість літер нашої свободи". Історії людей, життя яких радикально змінилося після Революції Гідності. Авторки фільму Олена Зашко та Анна Єресько розкажуть про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, покажуть розповідь координаторки "Євромайдан-SOS" Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая. Повтор фільму можна побачити о 19:45.
О 18:10 глядачі побачать документальний фільм власного виробництва телеканалу UA: КУЛЬТУРА "Небесна сотня: шість років потому". Творці фільму поспілкувалися з двома родинами загиблих героїв: киян Кульчицьких і Чаплинських, що мешкають в Обухові. Як переживають втрату люди, чиї близькі загинули під час Революції, та що думають про ціну, яку довелось сплатити за захист цивілізаційного вибору. Повтор — о 23:00.
О 10:25 в ефірі йтиме документальний фільм власного виробництва суспільного мовника "Майдан Гідності" — історії про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-14 років. У зйомках фільму взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані. Серед них — ведуча політичного токшоу "Зворотний відлік" Мирослава Барчук, політичний експерт Олексій Доній, ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, актор театру та кіно Євген Нищук, адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська, учасники гурту "ТНМК" Фоззі та Олег "Фагот" Михайлюта, учасник гурту "Мандри" Сергій Фоменко, бандурист і лірник Тарас Компаніченко та інші.
О 13:00 йтиме документальна передача "Революція Гідності. Майдан. Спецпроєкт", яка відтворює хронологію початку Євромайдану та наступних двох місяців. Це спроба пояснити, як мирний мітинг перейшов у збройне протистояння та до яких жертв призвели злочинні дії проросійської влади.
О 14:00 — документальний фільм "Жіночі обличчя революції", у якому йдеться про українських жінок на тлі найбільш драматичних подій новітньої історії України. Героїнями фільму стали: Ірина Гурик (матір Героя Небесної Сотні Романа Гурика), Шура Рязанцева (активістка "Автомайдану"), Євгенія Янченко (волонтерки-медика), Діана Гербе (активістка "Євромайдану"), Ольга Патлатенко (матір солдата внутрішніх військ). Повтор фільму о 16:50.
О 15:10 в ефірі UA: КУЛЬТУРА — "Генерація Майдану. Рік Революції та війни" — документальний фільм американського режисера Ендрю Ткача, який розповідає про події від початку Революції Гідності до першого року війни на сході України.
О 20:35 — фільм-розслідування "Чорні тіні Майдану". На Майдані за добу 19-20 лютого було вбито 56 мирних демонстрантів. Автори фільму, відтворивши в деталях всю хронологію подій тієї страшної доби разом з криміналістами, військовими та медиками, виявляють нові подробиці й неспростовні факти, які дають змогу критично оцінити версії та відповісти на головне питання: хто і чиїми руками скоїв це страшне вбивство.
Також протягом дня в ефірі UA: КУЛЬТУРА звучатиме "Поезія Гідності" — митці та письменники читатимуть власні вірші, присвячені Героям Небесної Сотні, та ділитимуться пережитими емоціями того часу.
Дивіться тематичні програми у День Героїв Небесної Сотні, 20 лютого, на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.
|