У суботу, 28 листопада, до Дня пам’яті жертв Голодоморів суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже прем’єру фільму власного виробництва "Діти Великого голоду", а також добірку документальних програм та проєктів.
О 12:00 хвилиною мовчання вшанують пам’ять усіх загиблих під час Голодоморів.
О 20:00 суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже прем’єру фільму власного виробництва "Діти Великого голоду" режисерки-документалістки Сніжани Потапчук. У стрічці жителі селища Оржиця на Полтавщині розкажуть і покажуть, як пережили трагедію 1930-х років, коли були дітьми. Чим вони харчувалися та де переховували їжу? Як, на перший погляд, неїстівна трава рятувала їх від смерті? Що готували їм батьки? Їхні свідчення унікальні, бо можемо дізнатися правду про жахливу трагедію Голодомору від очевидців.
О 22:00 дивіться документальний фільм "Голод до правди" про канадську журналістку Реї Клейман, яка не побоялася показати всю правду Голодомору. У 1932 році вона подорожувала Україною й зафіксувала шокуючі події тієї осені. За це Радянська влада вигнали її за межі союзу назвавши "буржуазною порушницею спокою". Автори фільму проводять паралель між сталінською репресивною політикою і сучасними методами боротьби проти України президента Путіна.
У проєкті "Скільки жертв Голодомору і чи був він штучним?" спробують розібратися, скільки ж насправді людей загинуло в цій трагедії. У різні часи оголошували різні дані, а все тому, що питання кількості загиблих стало політичним інструментом: 100 тисяч, мільйон, чотири, десять чи навіть 15 мільйонів. Тож чи можна злічити всі жертви та скільки насправді людей загинуло?
Проєкт "Історія свідка Голодомору: як виживали" — спогади Анастасії Гулей, яка пережила Голодомор 8-річною дитиною. Вона врятувалася завдяки маминій скрині з дорогоцінними речами: срібло та спідниці обміняли на їжу. Але жінка не може забути своїх знайомих та близьких, які помирали голодною смертю поруч із нею.
Документальна програма "Голодомор. Світ знав, але мовчав" про те, як відреагував Захід на події в Україні. Світові лідери знали про голод в Україні, адже від закордонних дипломатів, які працювали в СРСР, постійно надходила інформація. Але чому сильні світу цього закривали очі на злочин радянської влади, а фото з жертвами опублікували лише після Другої світової війни? Ці питання хвилюють і досі, а відповіді на них неоднозначні.
"Відкриваючи Україну: сумна історія" — проєкт знятий норвезьким режисером Свейном Беккендалом про країну, яка, маючи незліченні природні ресурси, стала жертвою штучно організованого голоду. Чому так сталося та хто винний у смерті мільйонів людей?
Розклад трансляцій тематичних передач, присвячених пам‘яті жертв Голодоморів, на 28 листопада:
° "Скільки жертв Голодомору і чи був він штучним?" — 8:05 та 19:30
° "Історія свідка Голодомору: як виживали" — 8:15 та 19:50
° "Голодомор. Світ знав, але мовчав" — 8:30 та 13:40
° "Відкриваючи Україну: сумна історія" — 9:15
° "Діти Великого голоду" — 20:00
° "Голод до правди" — 22:00
Нагадаємо, на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА 28 листопада о 19:45 відбудеться прем’єра документального фільму власного виробництва "Бабусю, розкажи про Голодомор".
|